Nekateri lastniki steljo nasujejo kar po celotnem dnu kletke, činčila lahko opravlja potrebo kjerkoli. Drugi želijo činčilo navaditi na stranišče. Činčile, za razliko od drugih glodalcev, v splošnem ne marajo ležati na stelji. Svoj prostor imajo rade čist, zato je postavitev stranišča v kletko odlična izbira. Prednost ločenega stranišča je tudi preprosto čiščenje in manjša poraba stelje (posledično so tudi stroški manjši).
Osebne izkušnje: Zazu nama je že na samem začetku pokazal, da uživa v čisti kletki. Stranišče sva mu postavila v kot in brez težav ga je začel uporabljati že prvi dan. Zelo redko se zgodi, da se mu ponesreči (mu do stranišča ne uspe priti) in umaže kletko.

Straniščne posode
Pomemben je izbor dobre posode iz dobrega, varnega materiala.
Plastično stranišče
Večina stranišč za male hišne ljubljenčke, ki jih najdemo v trgovinah za živali, je narejenih iz plastike. Ker činčile rade grizejo vse, kar jim pride pod zob, plastično stranišče ni najboljša izbira. Če naši činčili plastika ne diši in je ne grizlja ter zaužije, plastično stranišče ne predstavlja nevarnosti. Prednost stranišč, ki so na voljo v trgovinah za male živali, je možnost pritrditve na stranice kletke. Činčila dobro pritrjenega stranišča ne more prevrniti ali prestaviti, s tem pa se zmanjša tudi nered v kletki.
Stranišče iz nerjavečega jekla
V trgovinah za male živali je težko najti kovinska stranišča, lahko pa kovinske posode, ki bi služile kot stranišče, poiščemo v drugih trgovinah. Posode iz nerjavečega jekla najdemo v različnih velikosti, so cenovno dostopne in enostavne za čiščenje. Pomanjkljivost takšnih posod pa je pomanjkanje sistema za pritrditev stranišča v kletko. Činčila jih zaradi tega zlahka prevrne in v kletki ustvari ogromno nereda.
Keramično stranišče
Tudi keramična stranišča je v trgovinah za živali težko najti, lahko pa pri takšnih posodah malce improviziramo. V naših kuhinjskih omaricah se morda že skriva kakšna primerna izbira, drugače pa lahko najdemo kaj na spletu ali v večini trgovin. V poštev pridejo keramičn pekači ali posodice za peko, le dovolj velike morajo biti. Keramične posode je enostavno očistiti, so težje in jih zato činčile težje prevrnejo.

Število stranišč
V kletki je dovolj eno stranišče. Izberemo kot na dnu kletke in tja postavimo posodo. Činčila se bo navadila na izbrano postavitev in stranišče redno uporabljala. Če želimo, lahko činčili uredimo tudi »zunanje stranišče«. Postavimo ga v sobo, kjer našega ljubljenčka vsakodnevno spuščamo. V tem primeru ima činčila možnost uporabe stranišča tudi, ko veselo skače in raziskuje sobo. Zunanje stranišče seveda ni nujno, če ima činčila še vedno dostop do svojega ntoranjega stranišča, tudi ko ima čas za rajanje. Velikokrat bo skočila v kletko, opravila svojo potrebo in se potem hitro vrnila ter nadaljevala svoje tekanje.
Menjava stelje
V primeru, da imamo steljo posuto po celem dnu kletke, jo menjamo enkrat ali dvakrat na teden. Če pa je naša činčila navajena na stranišče, je steljo dobro menjati na dva dni. Stranišče ima manjšo površino, zato se stelja hitro prepoji z urinom. V izogib neprijetnim vonjavam in neudobju našega ljubljenčka, moramo steljo zato menjati pogosteje. Preden v stranišče natresemo svežo steljo, ga je dobro obrisati z mokro krpo in s tem odstraniti bakterije.
Osebne izkušnje: Zazu je navajen na svežo steljo. Če mu je ne menjava na dva dni, se protestno polula kam drugam (na kakšno igračko, na tla ali v hiško). S tem nama sporoča, da mu je stelja začela smrdeti in da jo je potrebno zamenjati. Menjavo stelje opraviva v času, ko Zazu brezskrbno teka po sobi in ima čas za igro. Stranišče vsakič obriševa tudi z mokro krpo. Sveža stelja je zelo pomembna, Zazu pa si kakšen sveži pelet rad privošči tudi kot prigrizek.